1.6 C
20.04.2024

(UŽIVO) Potpuni debakl Zmajeva: Armenija povela rezultatom 4:2 (FOTO + VIDEO)

Kraj utakmice… Armenija – BiH 4:2

90+4’  Nova kontra i novi gol Armenije. Lončar je postigao komičan autogol.

87’ Nevjerovatne stvari se dešavaju na terenu, Šehić je istrčao na pola terena, spriječio kontru Armenije, a nakon toga golman Armenije spasio čist gol za našu reprezentaciju…

82’ Treba nam gol…

77’  Armenija je postigla i treći pogodak. Jednostavna akcija krunisana je pogotkom. Mkhitaryan je bio asistent, a Hambardzumyan strijelac za 3:2.

72’ Žuti karton za Džeku zbog navodnog simuliranja.

70’ GOOOOOOL. Amer Gojak pogađa za BiH. 2:2 je!

66’ Armenija je povala s 2:1 nakon odličnog udarca Mikitarijana.

64’ Višća izlazi, a ulazi Haris Duljević.

62’ BiH se oslobodila pritiska Armenije. Gojak je imao ogromnu priliku za postizanje gola ali je golman Armenije sjajno odbranio njegov udarac.

55’ Armenija i dalje napada i napada, ali na svu sreću bezuspješno. Sa svih strana prave pritisak, šutiraju čim se malo otvori prostora, ali srećom njihove lopte ne idu po golu Šehića.

50’ Opet smo pogriješili u odbrani. Druga prilika u nizu u samo nekoliko minuta za domaću reprezentaciju.

48’ Armenija od početka drugog poluvremena pravi pritisak na zadnju liniju Zmajeva.

Gol i vodstvo su nam neophodni kako bi lakše i bez velikog pritiska igrali ostatak ove utakmice. Podsjećamo vas da nam je pobjeda u ovom duelu neophodna kako bi povećali šanse za plasman na EP.

Počinje drugo poluvrijeme, sretno Zmajevi!

Kraj prvog poluvremena.

45’ Još jedna minuta će se igrati, tako je odlučio glavni sudija ovog meča. Bešić je zaradio žuti karton.

42’ Kakva prilika za Džeku nakon kornera kojeg je izveo Pjanić. Udarac glavom i lopta odlazi malo pored desne stative golmana Armenije.

39’ Odlična prilika za naše momke. Bešić je šutirao ali golman Armenije odbranio.

34’ Pravimo sve veći pritisak na zadnju liniju Armenije.

26’ Odličan kontranapad naše reprezentacije koji na kraju nije najbolje iskoristio Edin Višća jer je slabo šutirao nakon dodavanja Bešića.

25’ Edin Višća je dobio žuti karton.

Himne obje nacionalne selekcije su intonirane i sada je sve spremno za početak duela!

Sretno Zmajevi…

15: 65 – U ovim trenucima intonira se himna BiH na stadionu u Jerevanu

Stanje na tabeli:

Za sada se na tribinama nalazi i nekoliko desetina navijača BiH. Stadion i dalje nije ispunjen do posljednjeg mjesta, iako su to organizatori najavili.

BiH: Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Kolašinac, Bešić, Cimirot, Gojak, Pjanić, Višća, Džeko.

Armenija: Airapetyan, Haroyan, Mkrtchyan, Ghazaryan, Barseghyan, K. Hovhannisyan, Ishkhanyan, Mkhitaryan, Hambartsumyan, Hovsepyan i Adamyan.

Zmajevima je trijumf protiv Armenije i više nego važan za nastavak cilja, a to je Evropsko prvenstvo 2020. godine.