5 C
25.04.2024

Italija nakon velikog preokreta slavila protiv borbene BiH (VIDEO)

Reprezentacija BiH je okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrala protiv reprezentacije Italije i izgubila rezultatom 2:1.

Naši momci su od samog početka utakmice krenuli furiozno te stvorili nekoliko dobrih prilika. Baš onakva igra kakva nam je falila u utakmici protiv Finske prije nekoliko dana.

Borili smo se, stvarali prilike, radili akcije kakve nismo imali priliku vidjeti protiv Finske.

Shodno tome. Zmajevi su došli u vodstvo nakon sjajne akcije u 18. minuti, a Džeko je sve to krunisao tako što je akciju sjajnu pratio i poentirao.

Početkom drugog poluvremena, Italija je na sve načine pokušala doći do gola, a to se i desilo nakon kornera.

Insigne je na mastralan način pogodio mrežu Šehića i sigurno postigao jedan od najljepših golova u svojoj karijeri.

Grčka, koja je ujedno i jedan od najvećih konkurenata u borbi za plasman na EP našoj reprezentaciji poražena je od Armenije rezultatom 1:3.

Italija je u završnici utakmice stigla do drugog gola protiv BiH.

Italijani su probili po lijevoj strani, Veratti je dobio povratni pas, a s obzirom da ga niko nije čuvao on je preciznim udarcem matirao Šehića za 2:1.