15 C
26.04.2024

Remizirali Leipzig i Borussija

Derbi 20. kola Bundeslige je odigran na Red Bull Areni, gdje je Leipzig dočekao Borussiju M.

Gosti su bili jako blizu pobjede, ali se Leipzig u samom finišu uspio da spasi poraza, te je završeno 2:2.

Plea je pogodio za vodstvo Gladbacha u 24. minuti, a na 0:2 je u 35. povisio Hofmann.

U nastavku je Leipzig pokušavao vratiti se u igru, a već u 50. minuti je Shick smanjio na 1:2.

Činilo se na kraju da će se gosti odbraniti, te se kući vratiti s punim plijenom, ali da tako ne bude pobrinuo se Nkunku, koji je u 89. minuti poravnao na 2:2.

Treba napomenuti da je Gladbach od 61. minute igrao s igračem manje, pošto je isključen Plea.

Dani Olmo je debitovao za Leipzig, a u igru je ušao u 70. minuti umjesto Adamsa, prenosi SCsport.

Nakon ovog kola je na vrhu tabele Bayern, Gladbach je drugoplasirani, a slijedi Dortmund koji je na trećem mjestu. Leipzig je na četvrtom.