3.8 C
19.04.2024

Remi Sarajeva i Veleža na Koševu

Velež je bolje otvorio meč. Dobre prilike su imali Cvijanović i Brandao, no Kovačević je odlično branio. Sarajevo je prvu veliku priliku imalo u 25. minuti, ali Oremuš je loše zahvatio loptu glavom iz dobre pozicije.

Kada se činilo da će se na odmor otići sa 0:0, Velež je odigrano sjajan napad, iskoristio grešku odbrane Sarajeva, a Ćosić je preciznim udarcem pogodio za 0:1.

Sarajevo je krenulo ofanzivno u drugom poluvremenu. Dvije dobre prilike imao je Tatar.

U 58. minuti dobar kontranapad gositju, ali Vehabović je bio loš u završnici. Minut kasnije pogodak za Sarajevo, a za 1:1 strijelac je bio Jukić.

Ostalo je do kraja susreta 1:1 na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Sarajevo je nakon ove utakmice peto na tabeli sa osam osvojenih bodova, ali i utakmicom manje. Velež je šesti s istim brojem bodova kao i Sarajevo, ali i s utakmicom više.