2 C
27.04.2024

Ronaldo se vratio i s dva gola odveo Juventus do pobjede

Juventus je poveo protiv Spezije u 14. minuti golom Morate, kojem je deset minuta poslije toga još jedan gol poništen nakon intervencije VAR-a. Spezia je izjednačila u 32. minuti preko Pobege.

Cristiano Ronaldo se nedavno vratio nakon 19 dana provedenih u samoizolaciji, zbog zaraze korona virusom, a bile su mu dovoljne samo tri minute na terenu za pogodak. Ušao je s klupe u 56., a pogodio u 59. minuti za 1:2.

Do kraja utakmice Rabiot je postigao gol u 67. minuti, a zatim je Ronaldo zatresao mrežu domaćih za 1:4 sa bijele tačke u 76. minuti.

Torino je na svom terenu poražen od Lazija (3:4). Pereira je doveo “nebesko-plave” u prednost u 15. minuti, ali su Bremer u 19. i Belotti u 24. minuti iz penala donijeli domaćima preokret.

Milinković-Savić je donio nivo izjednačenje u 49. minuti, ali je u 87. minuti Lukić pogodio za 3:2 i činilo se da će domaći doći do trijumfa. Ipak, u petoj minuti sudijske nadoknade pogodio je Immobile, a u osmoj Caicedo za veliki trijumf “nebesko-plavih.

Amer Gojak ostao je na klupi kod domaćih.