1.6 C
20.04.2024

Kad je teško – Jokić: Nuggetsi “preživjeli” San Francisko (VIDEO)

Ekipa Majka Melouna savladala je kao gost Golden Stejt Voriorse, poslije produžetka, rezultatom 134:131, a dodatno vrijeme gostima je obezbijedio upravo srpski reprezentativac poenima 10.8 sekundi prije kraja, za egal 113:113.

Pogledajte kako je Nikola, pošto je primio loptu iz auta, dobio duel sa svojim čuvarom, iskoristio snagu i horogom mirno pogodio nimalo lak šut.

Jokić je na terenu proveo čak 44 minuta, najviše od svih aktera meča, a završio ga je sa 23 poena (10:20 iz igre, 0/3 za tri), 12 skokova i 8 asistencija, uz Malika Bizlija (27) i Vila Bartona (31) najviše pogurao goste do trijumfa.

Opet je i Majk Porter Džuinior bio na visini zadatka, sa 18 poena (3/3 za tri) ovog puta.

Preživio je Denver u “Čejs Centru” veliki nalet bivših šampiona, djelovalo je u trećoj deonici da se ne može iščupati iz kandži poraza nakon “-20” u jednom momentu, pa ipak desio se veleobrt i šokantna završnica po domaću publiku.

Stef Kari u civilu i Klej Tompson u trenerci (imao šuterski trening uoči meča) u nevjerici su ispratili dramatičan finiš i veliki “kambek” Denvera u režiji sjajnog Majkla Portera Džuniora i Jokića koji je vezao četiri posljednja poena u regularnom dijelu utakmice.

Valja reći i to da su gosti na startu posljednje četvrtine gubili 12 razlike, a prvo vođstvo stekli su 76 sekundi prije kraja poenima Portera sa penala, pošto je prethodno poentirao uz faul. Uslijedio je najuzbudljiviji dio meča: poeni Jokića sa penala, potom i Burksa, te trojka Paskala za vođstvo 113:111, koja je ponovo bacila u delirijum navijače Voriorsa.

Ipak, Jokić je imao posljednju riječ. Opisali smo već taj trenutak, iskusno se pozicionirao u reketu, poentirao, a onda u produžeku novim poenima najavio veliku pobjedu svog tima.

U poraženom sastavu Burks je bio najbolji sa 25 poena, Li je dodao 21, Rasel 19…

Alen Smailagić ovog puta nije dobio šansu da pokaže šta zna.