17.7 C
29.03.2024

Borussija M'Gladbach uvjerljivo pobijedila Augsburg i preuzela prvo mjesto u Bundesligi

Domaći su odlično započeli utakmicu i  već u drugoj minuti pogotkom Zakaria stigli do vodstva, Herrmann je iskoristio dodavanje Plee i udvostručio prednost Borussije u osmoj minuti meča.  Sjajni njemački veznjak je i pet minuta kasnije opet zatresao mrežu Augsburga za 3:0,  deset minuta kasnije francuski napadač Plei pogađa za velikih 4:0.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale sve do posljednih deset minuta utakmice kada smo vidjeli još dva gola. .Prvo je Niederlechner smanjio rezultat postigavši počasni gol za Augsburg, a onda je Embolo postavio konačnih 5:1 na asistenciju igrača utakmice Herrmanna.

Borussia je ovom pobjedom napravila veliki skok na tabeli i preuzela lidersku poziciju Bundeslige.