7.7 C
26.04.2024

Meč obilježio žestok okršaj igrača: Gol Bajića nedovoljan, Galatasaray osvojio titulu

Pogodak Riada Bajića nije bio dovoljan  Basaksehiru, čija se odbrana protiv domaćina na Turk Telekom areni raspala u drugom poluvremenu derbija čitave lige, pa je njegov i klub Edina Višće poražen u pretposljednjem kolu turske Superlige.

Domaći Galatasaray slavio je golovima — i tako osvojio tituli prvaka, iako je  Basaksehir tokom većeg dijela šampionata predvodio karavan.

Napravio je istanbulski velikan veliki preokret i u od 64. minute je poveo protiv Basaksehir sa 2:1.

Nakon gola bivšeg igrača Želje glavom u 17. minuti za Galatasaray je izjednačio Sofiane Feghouli u 47. minuti pogodio, a za preokret se pobrinuo Henry Onyekuru, koji je iskoristio veliku grešku odbrane i pogodio u 64. minuti. Galata je tako kolo prije kraja na 66 osvojenih bodova, tri više od glavnog rivala i ima bolji međusobni omjer i gol-razliku.

Edin Višća odigrao je čitavu utakmicu, dok je Bajića zamijenio Robinho u 81. minuti.

Utakmicu je obilježio između ostaloga i sukob, žestok okršaj igrača u prvom poluvremenu.