7 C
25.04.2024

Nije izdržao povike sa tribina: Trener u rumunskoj ligi tokom utakmice doživio srčani udar

Mediji u Rumuniji izvještavaju da je 51-godišnji trener prije mjesec dana postao šef stručnog štaba Dinama, ali da nijednog trenutka nije dobio podršku navijača te da su na meču upravo protiv Craiove tražili njegovu ostavku i odlazak s klupe.

Još uvijek nije poznat tačan razlog incidenta, ali pri rezultatu 0:0 u 31. minuti prvog poluvremena Neagoe se uslijed srčanog udara srušio i srećom, doktori su reagovali veoma brzo i pružili su mu prvu pomoć.

Eugen Neagoe odmah nakon toga prebačen je u bolnicu vozilom hitne pomoći, gdje mu je ukazana prva pomoć i gdje se osjećao puno bolje.

“Osjeća se puno bolje. Nogomet nas sada ne zanima, nakon utakmice idemo svi u bolnicu”, poručili su iz Dinama.

Inače, susret između Dinamo Bukurešta i Universitatea Craiove završen je pobjedom gostujuće ekipe rezultatom 2:0.