5 C
27.04.2024

Benfica se šali: Prolaz protiv Dinama traži sa sedam rezervi

Rezervna Benfica  dočekuje Dinamo u uzvratu osmine finala Europa lige, koji se od 21 sat igra na Estadio da Luzu.

Dinamo je prvu utakmicu dobio 1:0, a domaćin današnjeg susreta očito je EL žrtvovao u korist mrtve trke s Portom za naslov u domaćem prvenstvu.

Benfica je već prvu utakmicu u Zagrebu igrala u prilično šarenom sastavu, ali ovaj za uzvrat je još bliže rezervnom.

Prvotimci su tek golman Vlachodimos, desni bočni Almeida, stoper Ruben Dias i desno krilo Pizzi.

Ostali imaju drugorazredni status.

Stoper Ferreira samo je četiri puta ove sezone bio prvotimac, a lijevi bočni Ribeiro će protiv Dinama odigrati prve minute.

Veznjaku Fejsi ovo je prvi meč nakon dva mjeseca pauze zbog ozljede. Gabriel je rezerva na sredini terena, a Živković je samo šest puta igrao za prvu momčad.

Napadački par je također iz drugog plana. Jota je 19-godišnjak koji je ove sezone za prvu momčad ukupno odigrao 19 minuta. Rafa Silva nije prvotimac.