6.6 C
19.03.2024

Fudbal: Crna Gora bolja od Bjelorusije u prijateljskom meču

Fudbaleri Crne Gore savladali su večeras u Podgorici selekciju Bjelorusije 2:0, u prijateljskom susretu, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici Faruka Hadžibegića prekinuli su tako seriju loših rezultata i najavili bolje dane za crnogorski fudbal.

Selektor Hadžibegić je za meč protiv Bjelorusije izvršio brojne izmjene u odnosu na sastav koji je u četvrtak poražen od Engleske 7:0.

Pitanje pobjednika u večerašnjem meču riješeno je u ranoj fazi susreta. U 9. minutu Mugoša je donio prednost Crnoj Gori. On je sjajno šutirao glavom nakon centaršuta Kojaševića i smjestio loptu u mreži gostiju. Pet minuta kasnije 2:0 za Crnu Goru, Hakšabanović je duplirao prednost na asistenciju Vešovića.

Do kraja poluvremena još nekoliko dobrih šansi za Crnu Goru, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U drugom poluvremenu oba selektora izvršili su veliki broj izmjena, bilo je šansi na obije strane, ali je rezultat ostao 2:0.