Sport
Ancelottijeve Karamele doživjele prvi poraz sezone, Southampton izbio na 5. mjesto Everton je nakon sjajnog otvaranja sezone u Premiershipu i osvojenih 13 bodova iz pet utakmica, danas doživio svoj prvi poraz.
# SCS

Everton je nakon sjajnog otvaranja sezone u Premiershipu i osvojenih 13 bodova iz pet utakmica, danas doživio svoj prvi poraz.

Gostovale su Karamele Carla Ancelottija Southamptonu, koji je priredio malo iznenađenje i slavio sa 2:0.

Ispostavilo se da je odluka o pobjedniku pala već u prvom poluvremenu, pošto su za Svece pogađali Ward-Prowse u 27. i Adams u 35. minuti, a oba puta je asistirao sjajni Danny Ings.

Everton je bio nemoćan, a utakmicu je završio i sa igračem manje, pošto je u 72. minuti zbog preoštrog starta isključen Digne, koji je zaradio direktan crveni karton.

Everton je ostao prvi sa 13 bodova, a Southampton se probio čak na 5. mjesto sa tri boda manje.