7.7 C
19.04.2024

Reprezentacija BiH poražena od Finske u kvalifikacijama za EP rezultatom 2:0 (VIDEO)

U toku prvog poluvremena utakmica je bila spora i bez većih prilika.

Najbolju šansu za naš tim je imao Haris Duljević koji je šutirao visoko preko gola.

Pored toga, ništa značajnije se nije desilo dok nije počelo drugo poluvrijeme i nešto otvorenija igra obje ekipe.

U 56. minuti susreta Finska je stigla do pogotka protiv naše reprezentacije kada je Teemu Pukki dobio loptu na centru, ‘poigrao’ se sa Šunjićem i sjajnim udarcem matirao Šehića.

U 68. minuti susreta Finska je stigla do drugog pogotka nakon što je naša odbrana naivno ispala, a Teemu Pukki je lob udarcem matirao Ibrahima Šehića.

Do kraja utakmice naša reprezentacija je jalovo napadala te osim Džekine prilike nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćinima pa se stekao dojam kako je poraz sasvim zaslužen.

Finska je skočila na drugo mjesto grupe J kvalifikacija za Euro i sada ima šest osvojenih bodova iz tri utakmice. BiH je pala na četvrtu poziciju s četiri boda iz tri odigrana meča. Inače, Zmajeve već u utorak očekuje utakmica četvrtog kola kvalifikacija protiv selekcije Italije u Torinu.