Sport
BH klubovi odradili generalke pred nastavak sezone Danas su odigrana četiri prijateljska susreta

Nogometaši Veleža okončali su pripreme za nastavak sezone uvjerljivom pobjedom nad Mladosti iz Doboj Kakanja 4:1.

U Veležovoj pobjedi pred domaćom publikom strijelci su bili Nusmir Fajić (35'), Haris Ovčina (37'), Edo Vehabović (44') i Brandao (51'), dok je jedini pogodak za Mladost postigao Nikola Marić (61').

Za sedam dana Velež će na stadionu "Rođeni" u okviru 20. kola Premijer lige BiH ugostiti Zvijezdu 09.

U Međugorju su nogometaši Zrinjskog i Željezničara odigrali posljednju pripremnu utakmicu pred nastavak prvenstva, a rezultat je bio 0:0.

Iako se radilo o prijateljskoj utakmici u prvom poluvremenu zbog međusobnog koškanja crvene kartone zaradili su igrač Zrinjskog Nemanja Bilbija i igrač Željezničara Mehmed Alispahić.

Premijer liga BiH nastavlja se sljedećeg vikenda. Željezničar 22. februara  gostuje kod Radnika, a Zrinjski dan kasnije ide u goste Čeliku.

Čelik je u "generalci“ pred nastavak BHT Premijer lige u nogometu savladao banjalučki Borac s 1:0 (1:0).

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Čelikov napadač Aidin Mahmutović, koji je u 45. minuti odbijenu loptu nakon kornera pospremio u mrežu.

Zenički trener Umit Ozat morao je već u 30. minuti posegnuti za izmjenom te umjesto povrijeđenog Ševkije Resića u igru uvesti Mladena Zeljkovića.

U sastavu Čelika bio je i novi stoper Nikola Gavrić (24 godine), koji je stigao iz sjevernomakedonskog Boreca iz Velesa, ali on danas nije dobio priliku pred oko 1.000 gledalaca na Bilinom polju.

Čelik, koji je pretposljednji, 11. na tablici sa 16 bodova, kao što smo već rekli u prvom kolu proljećnog dijela sezone narednog vikenda dočekuje mostarski Zrinjski. Borac, koji je sa 35 bodova treći, u prvom će kolu gostovati kod Širokog Brijega.

Nogometaši Slobode i Radnika iz Bijeljine odigrali su danas u Bukinju kod Tuzle bez golova utakmicu koja je za obje ekipe bila generalna provjera uoči nastavka takmičenja u Premijer ligi BiH.

Sloboda je u prvom poluvremenu bila bolji protivnik, stvorili su nekoliko sjajnih prilika za gol, ali se odbranama istakao golman Radnika, Luka Bilobrk.

U drugom poluvremenu igra je bila obostrano dinamična i borbena, ali se mreže nisu zatresle.

Oba trenera, Gradimir Crnogorac i Slavko Petrović, iskoristili su priliku da provjere veliki broj igrača. Borbenošću i zalaganjem svakako mogu biti zadovoljni, ali ne i realizacijom.

Prvenstvo BiH nastavlja se 22/23. februara, kada Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Mladosti, dok je Radnik domaćin Željezničaru.

FACE TV vijesti u vasem email inboxu. Prijavite se na FACE Newsletter.