Sport
Borussia Monchengladbach ubjedljiva, Schalke ostaje na dnu bez ijedne pobjede ove sezone U utakmici devetog kola Bundeslige, Borussia Monchengladbach je večeras na svom terenu savladala ekipu Schalkea rezultatom 4:1.
# SCS

U utakmici devetog kola Bundeslige, Borussia Monchengladbach je večeras na svom terenu savladala ekipu Schalkea rezultatom 4:1.

Ovo je šesti poraz Schalkea od početka sezone, većina je bila veoma ubjedljiva te je tim iz Gelzenkirhena ostao prikovan za dno tabele sa samo tri osvojena boda (nijedna pobjeda), dok je Borussia upisala četvrti trijumf i sada ukupno ima 15 osvojenih bodova, na sedmom mjestu na tabeli.

Domaći su poveli u 15. minutu golom Neuhausa, a Schalke je pet minuta kasnije stigao do izjednačenja pogotkom Ramana.

Ipak, nije se dugo čekalo da Monchengladbach ponovo povede, a to se dogodilo u 36. minutu kada je Wendt pogodio za 2:1, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Poslije sedam minuta igre u drugom poluvremenu, Marcus Thuram je tu prednost uvećao, a konačnih 4:1 postavio je Wolf u 80. minutu meča.

Vedad Ibišević nije bio ni na klupi Schalkea, što je razumljivo s obzirom da krajem godine napušta ovaj klub.