12.7 C
29.03.2024

Sociedad slavio na Bernabeu, Solari pred otkazom

Nastavljaju se noćne more za navijače madridskog kluba, a danas je na stadionu Santiago Bernabeu gostovao Real Sociedad, tim koji je imao niz od četiri poraza prije ovog duela, te je slavio bez mnogo problema.

Već u trećoj minuti Wilian Jose pogađa sa bijele tačke i dovodi Baskijce u vodstvo. Domaćin je napao nakon toga, ali su se ofanzivci ispromašivali u prvom dijelu.

U 61. minuti Lucas Vasquez dobija drugi žuti karton i tako ostavlja svoj tim u teškoj poziciji, a onda je ozbiljnu ulogu odigrao i sudija Jesus Munuera.

On je propustio da dosudi evidentan jedanaesterac nad Viniciusom Juniorom, a zatim nije želio ni da pogleda situaciju putem VAR-a.

Pitanje pobjednika gosti su riješili u 83. minuti kada je Ruben Pardo pogodio glavom za konačnih 0:2.