Sport
Emery: U PSG-u sam propustio priliku da postanem najbolji trener na svijetu Nakon što je Sevillom dva puta osvojio Europa ligu, bio je jedan od najtraženijih trenera u svijetu.
#

Španski nogometni stručnjak Unai Emery je izjavio da je mogao biti najbolji trener na svijetu da je imao malo više sreće u dosadašnjoj karijeri, prenosi Anadolu Agency (AA).

Nakon što je Sevillom dva puta osvojio Europa ligu, bio je jedan od najtraženijih trenera u svijetu.

Čelnici Paris Saint-Germaina (PSG) su ga 2016. godine doveli na ''Park prinčeva'' kako bi osvojio Ligu prvaka, ali to mu nije pošlo za rukom.

U prvoj sezoni u osmini finala je ispao od Barcelone, a već iduće godine u istoj fazi je eliminisan od Real Madrida zbog čega je Emery na kraju morao i otići.

''U Parizu sam propustio priliku da postanem najbolji trener na svijetu. Osvojio sam ligu, četiri domaća Kupa i dva Liga kupa. Ipak, glavni cilj je bio Liga prvaka", rekao je 48-godišnji Emery za ''Goal''.

Istakao je da je PSG tada od Barcelone ispao zbog katastrofalnih odluka sudija.

"Prve godine, protiv Barcelone smo odigrali vrlo kvalitetan prvi meč. Ipak, u revanšu smo izgubili jer VAR tada još nije bio u upotrebi. Jasno je da smo ispali zbog sudijskih odluka. Sljedeće godine, igrali smo s Real Madridom. Ipak, rekao bih da smo u prvom meču s Realom također bili žrtve sudijskih odluka'', kazao je Emery.

Španski trener je 2018. godine preuzeo Arsenal, ali je prošle godine dobio otkaz zbog loših rezultata i trenutno je bez angažmana.

Do sada je bio trener Lorca Deportiva, Almeríje, Valencije, Spartak Moskve, Seville, Paris Saint-Germaina i Arsenala.

FACE TV vijesti u vasem email inboxu. Prijavite se na FACE Newsletter.