6.6 C
24.04.2024

Svaka čast na borbenosti: Kosovo se došlo nadigravati s Englezima pa izgubilo

Engleska je u Southamptonu u jednom spektakularnom meču pobijedila Kosovo s 5.3 i vodeća je na tabeli s 12 bodova, ali ima i utakmicu manje od svojih rivala u grupi.

Kosovari su sjajno otvorili meč, Berisha je u prvoj minuti matirao Pickforda, no do poluvremena je već bilo 5:1. Redom su pogađali Sterling, Kane, autogol Vojvoda i dva puta Sancho. Zanimljivo, Sterling je upisao tri asistencije uz pogodak.

U nastavku Berisha postiže novi gol za goste, u strijelce se iz penala upisao Muriqi, dok je Kane u 65. minuti promašio penal za Englesku.

Češkoj godi poraz Kosova, pošto je u Podgorici s 3:0 savladala Crnu Goru i izbila na drugo mjesto. Soucek i Masopust su u 54. i 58. pogodili za slavlje Češke, a tačku na i stavio je Darida golom s penala u 95. minuti susreta.

Češka 11. oktobra igra kući s Engleskom, dok će Kosovo 14. oktobra ugostiti Crnu Goru.