20.5 C
29.03.2024

Razočaravajuće i blijedo izdanje reprezentacije BIH: Italija ubjedljivo slavila u Zenici (FOTO)

Nogometna reprezentacija BiH večeras u Zenici je u 9. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine poražena od favorita Italije s 0:3.

Golove za Italiju su postigli Francesco Acerbi u 21., Lorenzo Insigne u 37. i Andrea Belotti u 53. minuti meča.

Bh. tim je prije same utakmice ostao bez šansi da se kroz kvalifikacije plasira na EURO 2020. nakon što je selekcija Finske u grupi “J” u Helsinkiju pobijedila Lihtenštajn s 3:0 i plasirala se na takmičenje.

Poredak u grupi “J”: Italija 27, Finska 18, Grčka 11, Armenija 10, Bosna i Hercegovina 10, i Lihtenštajn 2 boda.

Pogledajte statistiku na kraju utakmice:

Kraj utakmice… BiH – Italija 0:3

89’ Ništa i ništa. Svi samo čekaju kraj utakmice, Italija zasluženo odnosi 3 boda iz Zenice.

76’ Nakon dužeg perioda dosadne i igre bez ikakvih prilika i akcija, Edin Džeko je šutirao iz prve loptu koja je ubačena iz ugla, ali je otišla daleko na tribine.

64’ Dobra akcija Italije, ali je na drugoj stativi zakasnio jedan od napadača gostujućeg tima.

60’ Prosinečki pravi dvije izmjene: Izašli su Višća i bešić, a ušli Sarić i Hodžić. Navijači BiH u Zenici su izviždali obje izmjene.

57’ Opet smo imali priliku da iz kontre nešto napravimo ali je falio taj završni udarac. Ovaj put je Višćin potez pročitan od strane protivničke odbrane.

55’ Pojedini navijači počeli su aktivno dobacivati Prosinečkom i igračima na terenu..

52’ GOL! 3:0 za Italiju, strijelac je Belotti.

46’ Nastavljena je utakmica. BiH – Italija 0:2..

45’ Kraj prvog poluvremena.

40’ Novu veliku priliku je imala BiH preko Kovačevića koji je šutirao nakon gužve u šesnaestercu, ali brani to Donnarumma.

36’ Italijani su poveli rezultatom 0:2 u Zenici.  Naivno smo primili i ovaj gol. Grešku odbrane lukavo je iskoristio Insigne i udvostručio prednost Azzurra.čuvare i mirno provukao loptu pokraj Šehića za vodstvo Italije od 1:0.

35’ Navijači BiH pružaju podršku našim igračima, koji će sigurno tražiti izjednačujući gol do kraja prvog poluvremena.

Trenutno stanje na tabeli:

Rezultati by SofaScore

31’ Velika prilika za Bešića, ali je njegov šut izblokiran.

27’ Posljednjih nekoliko minuta bez nekih uzbuđenja. Navijači Italije se odlično zabavljaju nakon što je njihov tim poveo u Zenici.

20’ Defanzivac Acerbi prevario je svoje čuvare i mirno provukao loptu pokraj Šehića za vodstvo Italije od 1:0.

18’ Još jedna dobra prilika za goste. Bernadeski je iz ugla šutirao usamljen ispred našeg gola, ali je Šehić na vrijeme skratio ugao i odbranio udarac.

15’ Velika šansa za Italiju, ali je Kvržić blokirao udarac Insignea sa svega nekoliko metara ispred gola Šehića.

12’ Džeko je šutirao iz velike udaljenosti, ali je gomlan Italije sigurno odbranio njegov udarac.

8’ Dva brza kornera za BIH, nakon prvog, Bičakčić je imao šansu za postizanje gola.

4’ Dobru priliku je imao Bonucci, ali odbrana BiH otklanja opasnost.

1’ Italijani su pogriješili na sredini terena, naši momci su imali priliku da kroz kontru već na početku utakmice postignu pogodak, ali je Višća kasno uputio pas prema Džeko kojem je na kraju sviran i ofsajd.

1’ Utakmica je počela, sretno Zmajevi!

20:43 – U ovim trenucima se intoniraju himne dvije reprezentacije.

20: 40 – Pogledajte šta su Pjanić i Prosinečki prije utakmice rekli za Face:

20:36 – Stadion u Zenici je gotovo ispunjen do posljednjeg mjesta.

face.ba /

20:35 – Podsjećamo vas na stanje na tabeli u grupi gdje se nalazi reprezentacija BiH:

20:32 – UEFA je odlučila da će pravdu na Bilinom polju dijeliti mladi švicarski arbitar Sandro Scharer kojem će na terenu pomagati Stephane De Almeida i Bekim Zogaj.

20:30 – Tekstualni prijenos utakmice iz Zenice možete pratiti na portalu Face.ba.

Selektori Robert Prosinečki i Roberto Mancini odlučili su se za sastave, a oni izgledaju ovako:

BiH: Šehić, Bičakčić, Kvržić, Kolašinac, Bešić, Višća, Pjanić, Džeko, Cimirot, Kovačević, Krunić

Italija: Donnarumma, Emerson, Tonali, Florenzi, Jorginho, Belotti, Insigne, Acerbi, Barella, Bonucci, Bernardeschi.

face.ba  /

Finska je trebala izgubiti od Lihtenštajna kući i Grčke u gostima, te da Armenija ne ostvari dvije pobjede u preostala dva meča protiv Grčke i Italije.

No, nakon večerašnjeg duela u Helsinkiju u kojem je Finska savladala Lihtenštajn rezultatom 3:0 (Tuominen 21., Pukki 64. penal, 75.), dok je Grčka slavila u Armeniji rezultatom 1:0 (Limnios 34.), jasno je da je BiH i definitivno otpala iz utrke, te će večerašnji duel protiv Italije u Zenici (20:45) biti “revijalnog” karaktera.