10.5 C
23.04.2024

Fantastičan meč na Amexu: Wolvesi ispustili veliko vodstvo i osvojili ‘samo’ bod

Fantastičan meč gledali smo na Amex stadionu, gdje je u 17. kolu Premiershipa Brighton ugostio Wolvese, te su ova dva tima podijelila bodove odigravši 3:3.

Prvi gol smo vidjeli već u 13. minuti igre kada je Brighton u vodstvo doveo Connoly, ali uslijedio je sjajan preokret Wolvesa već do kraja poluvremena.

Samo šest minuta poslije je Saiss nakon ubacivanja Semeda pogodio glavom i poravnao na 1:1, da bi u 34. minuti nakon udarca Neta autogol postigao Burn za 1:2.

U posljednjim trenucima poluvremena dosuđen je penal za Wolvese, a sigurno ga je realizirao Neves za velikih 1:3 za goste.

Ipak, oni tu prednost u nastavku nisu mogli sačuvati, a Brighton je sjajnom igrom stigao do boda.

Maupay je smanjio na 2:3 iz penala u 46. minuti, da bi konačnih 3:3 postavio Dunk dvadeset minuta prije kraja utakmice.

Brighton je ovim bodom ostao tik iznad opasne zone sa 14 bodova, dok je Wolves 12. sa osam bodova više.