Sport
Harry Kane ušao u historiju Premiershipa, ali Tottenham ispustio pobjedu u finišu meča Fudbaleri Tottenhama ispustili su važnu pobjedu u Premiershipu pošto su u 30. kolu remizirali protiv Newcastlea na Saint James Parku 2:2 zahvaljujući primljenom golu u finišu meča.
# SCS

Djelovalo je da će dva pogotka Harryja Kanea biti dovoljna da se tri boda odnesu u London, ali su uporni igrači domaćeg tima sačuvali jedan na svom terenu.

Svrake su do vodstva došle u 28. minutu kada je brazilski napadač Joelinton postigao gol.

Bivši fudbaler Hoffenheima je iskoristio veliku konfuziju u odbrani Spursa donijevši veliku radost timu koji se bori za opstanak u Premier ligi.

Radost na licima izabranika Stevea Brcesa trajala je svega dva minuta pošto je već u 30. Kane na komičan način sproveo loptu u mrežu domaćih nakon asistencije Lo Celsa.

Potpuni preokret uslijedio je četiri minuta kasnije kada je Kane postigao lijep gol nakon asistencije Ndombelea kroz sredinu.

Engleski fudbaler je tako ušao u istoriju Premiershipa kao najbolji strijelac za jedan klub na gostujućim terenima.

Djelovalo je da će ovaj meč biti završen pobjedom Tottenhama, ali je zlata vrijedan bod Newcastle donio Joe Willock u 86. minutu nakon velike konfuzije u odbrani gostiju.

Ranije danas Southampton je nakon velikog preokreta savladao Burnley sa 3:2 i to nakon što je ima dva gola zaostatka.