Sport
Kane i Son ispisali historiju Premier lige: Još jedan meč od sedam golova i pobjeda Tottenhama U duelu drugog kola engleske Premier lige Tottenham je rezultatom 5:2 slavio protiv Southamptona, a tu smo vidjeli i ispisivanje historije.
# SCS

U duelu drugog kola engleske Premier lige Tottenham je rezultatom 5:2 slavio protiv Southamptona, a tu smo vidjeli i ispisivanje historije.

Utakmica je otvorena ‘traljavo’ s tim da su poništena tri gola. Harryju Kaneu zbog ofsajda dva, a Dannyju Ingsu za domaće zbog igranja rukom.

Ipak, Ings je klasu dokazao u 32. minuti sjajnim golom iskosa nakon što mu je bila dovoljna sekunda za prijem i šut.

Ipak, Tottenham poravnava prije odlaska na odmor. Asistent je Kane, a strijelac Heung Min Son.

U drugom poluvremenu još tri puta smo vidjeli istu stvar. Još tri puta je Kane asistirao za Sona, a Južnokorejanac je neumoljivo tresao mrežu gostiju.

Harry Kane se i sam upisao u strijelce u 82. minuti, a konačnih 2:5 postavlja Ings sa bijele tačke u posljednjoj minuti susreta.

Tako je ispisana historija Premier lige. Nikada se nije desilo da jedan igrač upiše četiri asistencije za svog saigrača i da on postigne isto toliko pogodaka. Uz to, Kane je šesti igrač u historiji koji je na jednoj utakmici upisao četiri asistencije.

To je već treći meč od pet odigranih u ovom kolu Premier lige u kojem smo vidjeli sedam golova.