Sport
Milan odličan nakon povratka: Rossoneri potpuno nadigrali i slavili protiv Džekine Rome Fudbaleri Milana u derbiju 28. kola nadigrali su Romu i sasvim zasluženo slavili rezultatom 2:0.
# SCS

Fudbaleri Milana u derbiju 28. kola nadigrali su Romu i sasvim zasluženo slavili rezultatom 2:0.

Nakon ubjedljivog trijumfa nad Lecceom na gostovanju (4:1), Rossoneri su upisali i drugi trijumf u Seriji A nakon pauze zbog korona virusa, a danas je na San Siru pala Roma.

Tokom cijelog meča Milan je bio bolji rival, ali prvu veliku šansu imala je Roma. Naš Edin Džeko je glavom šutirao pored gola u 20. minuti iz izgledne pozicije.

Do poluvremena izdvajaju se udarci Giacoma Bonaventure i Hakana Calhanoglua, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku su se nizale šanse ispred gola Rome. Ponovo Calhanoglu, a onda i dva puta Lucas Paqueta, dok u 76. minuti nismo vidjeli prvi pogodak na meču.

Nakon gužve ispred gola Rome, Ante Rebić je iz trećeg pokušaja zakucava u mrežu, a prethodno mu je golman jednom odbranio, uz intervenciju i Francku Kessieju.

Do kraja je Paulo Fonseca pokušao sa izmjenama, Džeku je zamijenio Kalinić, ali to nije dalo rezultat.

Naprotiv, Rossoneri su trijumf ovjerili u 88. minuti kada je sa bijele tačke bio siguran Hakan Calhanoglu.

Na klupi domaćeg tima meč su odgledali reprezentativci BiH, Rade Krunić i Asmir Begović.