-0.1 C
20.04.2024

(UŽIVO) Tekstualni prijenos utakmice: Italija – BiH: Italija slavila protiv BiH 2:1 (FOTO + VIDEO)

Hvala vam što ste pratili tekstualni prijenos utakmice Italija – BiH na portalu FACE.BA.

Italija nakon velikog preokreta slavila protiv borbene BiH (VIDEO)

89’ Domaći sada kontrolišu loptu.

86’ Italija vodi protiv BiH…

78’ Džeko je nakratko izašao iz igre jer je dobio udarac u glavu, ali se vratio.

77’ Tempo igre je znatno pao. Vidi se da su igrači i jedne i druge ekipe iscrpljeni

76’ Bičakčić sada dobro reaguje i blokira šut Italijana.

72’ Chiellini šutira nakon kornera, ponovo brani Šehić.

72’ Nastić mijenja Čivića, koji je povrijeđen.

70’ Velika šansa za Italijane, Insigne je glavom šutirao, ali spašava Šehić.

68’ Slab udarac Višće odlazi pored desne stative golmana Italije.

66’ Zukanović otklanja opasnost.

62’ Elvis Sarić u dresu BiH dobio žuti karton.

61’ Korner za BiH iz kojeg ništa ozbiljnije nismo uradili.

60’ Sjajan meč u Torinu, u međuvremenu je Grčka smanjila protiv Armenije na 2:1, a Finska vodi 2:0 u Lihtenštajnu.

59’ Džeko prošao dvojicu igrača Italije u jedanaestercu ali je loptom pogodio nekoga od svojih saigrača..

57’ Još jedna velika prilika za BIH, Višča je šutirao ali Sirigu brani.

55’ Sarić šutira pored lijeve stative golmana Italije..

53’ Velika šansa za BiH, Čivić šutirao, golman Italije spasio gol….

51’ Sjajno sada Sirigu reaguje ispred Džeke i spašava Italiju.

49’ Korner za Italiju iz kojeg izjednačavaju rezultat na 1:1….

46’ Utakmica je nastavljena, sretno Zmajevi!

45’ Kraj prvog pluvremena!

45’ Džeko sada fantastično interveniše pred našim golom.

Pogledajte kako majstor dovodi BiH u vodstvo protiv Italije (VIDEO)

42’ Visok tempo utakmice, Italija traži gol, ali se Zmajevi ne daju!

41’  Quagliarella je pucao, Šehić sjajno interveniše i izbija u korner.

35’ – Italijani su odmah krenuli po poravnanje, ali je naša odbrana sve očistila. Veliki rezultat trenutno imamo u Torinu.

32’ – Gooooooool! Džeko za 1:0 nakon sjajne akcije i asistencije Višće s desne strane.

25’ Bešić šutira iz daljine pored gola Sirigua.

22’ Todorović šutira iskosa, Sirigu hvata loptu.

20 ‘ Džeko se našao u odličnoj prilici, Zmajevi igraju furiozno!

18’ VElIKA ŠANSA ZA BIH, DŽEKO ZA VIŠĆU ALI LOPTA ODLAZI MALO PORED DESNE STATIVE.

15’ Dobar napad Zmajeva, na kraju je Bešić loše poslao loptu za Višću, pa propada velika šansa da ugrozimo gol Italijana.

Za ovo se živi, ovo voliš i s ovim se rađaš: Himna BiH se orila Italijom “Jedna si jedina, Bosna i Hercegovina”! (VIDEO)

15’ Rezultat i dalje 0:0 nakon prvih petnaest minuta!

Spremni za spektakl: Zmajevi na posljednjim pripremama pred veliku utakmicu (VIDEO)

10’ Nema uzbuđenja u posljednjih par minuta.

9’ Već sada je evidentno da nas čeka paklenih 90 minuta, ali nisu ni Zmajevi došli da se unaprijed predaju.

3’ – Quagliarella je šutirao nakon što mu se lopta odbila na nekih 20 metara, ali pored gola.

1’ Prvi su s centra krenuli naši igrači.

20: 45 – Utakmica je počela, sretno!

20:42- U ovim trenucima intoniraju se himne dvije reprezentacije!

Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Italija – BiH na portalu face.ba.

Od 20,45 sati u Torinu se igra utakmica četvrtog kola grupe J kvalifikacija za EP između Italije i BiH.

Nakon tri odigrana kola Italija je prva u grupi sa maksimalnih devet bodova, dok Zmajevi zauzimaju četvto mjesto sa četiri boda.

Prosinečki je u odnosu na sastav koji je poražen u Finskoj napravio tri promjene. Tako su večeras u ekipi Darko Todorović, Amer Gojak i Miralem Pjanić umjesto Tonija Šunjića, Gojka Cimirota i Harisa Duljevića.

BiH će igrati u sastavu: Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Ćivić, Bešić, Sarić, Pjanić, Gojak, Višća i Džeko.

Sastav Italije izgleda ovako: Sirigu, Mancini, Bonucci, Chiellini, Emerson, Barella, Joginho, Veratti, Bernardeschi, Insigne, Quagliarella.

Italija u dosadašnja tri kola nije primila nijedan pogodak, dok je s druge strane postigla čak 11. Naš tim je postigao četiri pogotka i primio je pet.