Sport
Najava boljih dana za Topnike: Pojačanja blistala, Arsenal na otvaranju upisao laka tri boda Na otvaranju nove sezone engleske Premier lige Arsenal je upisao vrlo lijepu pobjedu na gostovanju Fulhamu rezultatom 3:0.
# SCS

Na otvaranju nove sezone engleske Premier lige Arsenal je upisao vrlo lijepu pobjedu na gostovanju Fulhamu rezultatom 3:0.

Ako je vjerovati otvaranju, Topnike sigurno čeka bolja sezona sa Mikelom Artetom u odnosu na prošlu, pošto ovako ‘tečnu’ igru i laganu pobjedu navijači Arsenala nisu imali priliku često da proslave.

Sve je krenulo kako su Topnici i željeli, a prvi gol u sezoni postigao je Alexandre Lacazette u devetoj minuti.

Nastavili su gosti iz Sjevernog Londona da dominiraju terenom, ali bez srljanja, šanse u prvom dijelu propuštali su Aubameyang i Xhaka, dok je Willian iz slobodnog udarca pogodio stativu.

U nastavku još dva gola gostiju. Igrao se 49. minut kada je Gabriel, stoper koji je debitovao u Premier ligi, pogodio nakon kornera glavom.

Konačnih 0:3 postavio je Pierre-Emerick Aubameyang u 57. minuti nakon sjajnog gola na asistenciju Williana, koji je pokazao da će biti veliko pojačanje za Arsenal.