Sport
Odlukom žrijeba: Sarajevo protiv Astane ili Vallette, Zrinjski sa Neftcijem ili Bnei Yehudom Nakon današnjeg “plesa kuglica” u Nyonu, Sarajevo i Zrinjski su saznali potencijalne protivnike u play-offu Evropske lige
#

U sjedištu UEFA-e u Švicarskoj obavljen je žrijeb za posljednju stepenicu prije grupne faze drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Ukoliko nadigra bjeloruski BATE u trećem pretkolu EL, ekipa Sarajeva će u play-offu igrati protiv pobjednika dvomeča Astana (Kazahstan) – Valletta (Malta). Prvu utakmicu bordo tim bi, ukoliko dođe do ove faze, igrao u gostima.

Zrinjski će, ako preskoči švedski Malmo, odmjeriti u play-offu snagu sa boljim iz okršaja Neftci (Azerbejdžan) – Bnei Yehuda (Izrael). Mostarci bi bili domaćini u slučaju prolaska.

Podsjećamo, utakmice 3. pretkola Evropske lige na rasporedu su 8. i 15. avgusta, dok će se dueli play-offa igrati 22. i 29. avgusta, prenosi SCsport.

Parovi play-offa Evropske lige:

Champions Path

M. Tel-Aviv (ISR)/Suduva (LTU) – GNK Dinamo (CRO)/Ferencváros (HUN)
Crvena zvezda (SRB)/København (DEN) – Riga (LVA)/HJK (FIN)
CFR Cluj (ROU)/Celtic (SCO) – Sheriff (MDA)/AIK (SWE)
Ararat-Armenia (ARM)/Saburtalo (GEO) – Dudelange (LUX)/Kalju (EST)
Ludogorets (BUL)/TNS (WAL) – Maribor (SVN)/Rosenborg (NOR)
Sutjeska (MNE)/Linfield (NIR) – APOEL (CYP)/Qarabağ (AZE)
Slovan Bratislava (SVK)/Dundalk (IRL) – PAOK (GRE)/Ajax (NED)
Astana (KAZ)/Valletta (MLT) – Sarajevo (BIH)/BATE (BLR)

Main Path

Torino (ITA)/Shakhtyor (BLR) – Pyunik (ARM)/Wolves (ENG)
Universitatea Craiova (ROU)/AEK (GRE) – Sparta Praha (CZE)/Trabzonspor (TUR)
Legia (POL)/Atromitos (GRE) – Midtjylland (DEN)/Rangers (SCO)
Feyenoord (NED)/Dinamo Tbilisi (GEO) – Norrköping (SWE)/H. Beer-Sheva (ISR)
FCSB (ROU)/Mladá Boleslav (CZE) – Ventspils (LVA)/Vitória SC (POR)
AEK Larnaca (CYP)/Gent (BEL) – Rijeka (CRO)/Aberdeen (SCO)
Haugesund (NOR)/PSV (NED) – Austria Wien (AUT)/Apollon (CYP)
Luzern (SUI)/Espanyol (ESP) – CSKA-Sofia (BUL)/Zorya Luhansk (UKR)
Partizan (SRB)/Malatyaspor (TUR) – Molde (NOR)/Aris (GRE)
Brøndby (DEN)/Braga (POR) – Thun (SUI)/Spartak Moskva (RUS)
Malmö (SWE)/Zrinjski (BIH) – Neftçi (AZE)/Bnei Yehuda (ISR)
L. Plovdiv (BUL)/Strasbourg (FRA) – Vaduz (LIE)/Frankfurt (GER)
Mariupol (UKR)/AZ Alkmaar (NED)- Antwerp (BEL)/Plzeň (CZE)

Ostali članci
FACE TV vijesti u vasem email inboxu. Prijavite se na FACE Newsletter.