10.5 C
19.04.2024

Real ubjedljiv na gostovanju kod Alavesa: Hazard pogodio i asistirao, Benzema još jednom pokazao dominaciju

Real Madrid je došao do ubjedljive pobjede protiv Alavesa na gostovanju u utakmici 20. kola španske La Lige.

Karim Benzema je u 14. minuti pogodio stativu, a samo minutu poslije Casemiro je udarcem glavom doveo Kraljevski klub u prednost od 0:1. Ovo je bio 12. pogodak Reala glavom ove sezone, a samo je više postigao Bayern Munchen što se tiče klubova u najjačim evropskim ligama.

Benzema je udvostručio prednost španskog giganta u 41. minuti na asistenciju Edena Hazarda. Belgijanac je u prvoj minuti sudijske nadoknade povisio na 0:3. To je bilo prvi put od oktobra 2019. godine da Hazard na jednoj utakmici za Real pogodi i asistira.

Joselu je u 59. minuti smanjio na 1:3, ali Alaves nije uspio napraviti ništa više. Benzema je u 70. minuti pogodio za 1:4, što je bio konačan rezultat utakmice. Tako je Francuz došao do novog podviga. Tako je u deset od posljednjih 11 sezona postigao 15 ili više pogodaka.