Sport
Saigrači ga nisu mogli zaustaviti: Fudbaler Porta zbog rasističkih uvreda izašao s terena (VIDEO) Porto je pobijedio Guimaraes na gostovanju u utakmici 21. kola Primera lige rezultatom 1:2, a ovaj susret obilježio je veliki skandal.
#

Porto je pobijedio Guimaraes na gostovanju u utakmici 21. kola Primera lige rezultatom 1:2, a ovaj susret obilježio je veliki skandal.

Incident se desio u 69. minuti kada su navijači domaćeg tima vrijeđali Moussu Maregu na rasnoj osnovi, a iznerviranog reprezentativca Malija niko nije mogao spriječi da izađe sa terena.

Marega je zbog rasističkih uvreda napustio teren i nije se želio vratiti u igru, tako da je trener Porta morao u igru uvesti Wilsona Manafu.

Prije ispada domaćih navijača, tačnije u 60. minuti, Malijac je pogodio za 2:1, a taj pogodak je na kraju Portu donio veoma važnu pobjedu.