3.8 C
Sarajevo
19.04.2024

Bundesliga: Demirović strijelac u pobjedi Freiburga, Mainz kreirao iznenađenje

U terminu od 15.30 odigrano je pet utakmica 18. kola nemačke Bundeslige. Među strijelcima je bio i naš Ermedin Demirović.

Loše je počela utakmica za njegov Freiburg, gostujući tim Stuttgarta poveo je već u sedmoj minuti preko Silasa Wamangituke. No, sedam minuta kasnije na scenu stupa bh. napadač, koji kruniše kontranapad domaćih za poravnanje.

Woo-Yeong Jeong je zatim u 37. minuti pogodio za 2:1, što se ispostavilo kao konačan rezultat za pobjedu Freiburga. Stuttgart je, doduše, imao priliku izjednačiti pred sami kraj prvog poluvremena, ali Nicolas Gonzalez nije iskoristio jedanaesterac.

- OGLAS -

Demirović je bio među bolje ocijenjenim igračima u svojoj ekipi.

Pretposljednji Mainz je iznenadio Leipziga i donedavnog lidera Bundeslige savladao sa 3:2 nakon preokreta, dok je Eintracht s ubjedljivih 1:5 slavio u Bielefeldu protiv Arminije golovima Silve (dva), Kostića, Nilssona i Jovića.

Wolfsburg je odnio sva tri boda iz Leverkusena, savladavši Bayer sa 0:1 golom Ridlea Bakua, dok je Augsburg uz dva pogotka Floriana Niederlechnera savladao Unio sa 2:1.