-0.1 C
20.04.2024

Željezničar “napunio” mrežu Famosa i osvojio treće mjesto

U utakmici za treće mjesto na Memorijalnom turniru “Četvrta viteška” Željezničar je veoma ubjedljivo pobijedio Famos (12:0), a u redovima Plavih dva fudbalera su postigla po hat-trick – Asim Zec i Sinan Ramović.

Asim Zec je doveo Željezničar u prednost u četvrtoj minuti. Isti igrač bio je strijelac i u 12. minuti. Dženan Zajmović povisio je na 3:0 u 17. minuti. Ramović je bio strijelac gola u 29. minuti, a drugim golom na utakmici Zajmović je u 31. minuti povisio na 5:0.

Svoj drugi pogodak postigao je i Ramović, a to je bilo u 33. minuti. Konačan rezultat prvog poluvremena od 7:0 postavio je Zec hat-trickom u 38. minuti. Hat-trick je kompletirao i Ramović pogotkom u 48. minuti.

Sedad Subašić je povisio na 9:0 u 61. minuti na asistenciju Zajmovića. Dosuđen je penal za Plave u 66. minuti, a siguran izvođač udarca sa bijele tačke bio je Amar Mehić. Rezervista Nedim Aljić je lijepo pogodio u 71. minuti za 11:0. Muhamed Salanović je u 85. minuti postavio konačnih 12:0.

Željezničar – Famos 12:0

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Šehić, Žerić, Sipović, Hajdarević, Mehić, Ramović, Zec A., Subašić, Zajmović.

FK Famos: Malkoč, Inajetović, Smajović, Tahmaz, Torlaković, Pleh, Torlak, Kreho, Repuh, Nezić, Sarajkić.