Sport
(UŽIVO) AEK - Velež 2:3 penali : Velež ide dalje! AEK je na koljenima! Pratite uživo iz minute u minutu tok meča na FACE.BA. Direktni prijenos na FACE TV od 20:00 sati!
#

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ROĐENI !

Peta serija penala: Zvonić je siguran za 3:2, a udarac Arauja brani Bogdanović za prolaz Veleža!

Četvrta serija penala: Cvijanović je izjednačio na 2:2, a Bogdanović brani šut Lopesa.

Treća serija penala: Udarac Vehabovića brani Stanković, nakon čega pogađa Shakhov za 2:1.

Druga serija penala: Brandao je veoma siguran za 1:0, a izjednačio je Tzavellas.

Prva serija penala: Stanković brani penal Georgijevića, ali i Ansarifard pogađa stativu.

Kraj drugog produžetka

AEK - Velež 1:0

Rezultat se nije mijenjao ni u dodatnih pola sata, te će o pobjedniku odlučivati penali.

116' - Ništa bitno se ne dešava na Olimpijskom stadionu u Atini.

112' - Igra se dosta mirnije u ovim trenucima, sve smo bliži penalima.

108' - Dobar napad grčkog tima, ali napadači AEK-a su se spetljali u obećavajućem napadu.

106' - Počeo je drugi produžetak na Olimpijskom stadionu u Atini. AEK djeluje nešto svježije, ali do penala je još samo 15 minuta.

120'  Kraj, idemo na penale!  Idemo na penal seriju! Poželimo sreću Rođenima!

119' Žuti karton za Lopesa.

117'  Brandao je bio u opasnom prodoru, ali pobjegla je ta lopta Brazilcu u gol aut.

116' Igra se dosta mirnije u ovim trenucima, sve smo bliži penalima.

115' Udarac Sharkova ide u ruke večeras sjajnog Bogdanovića!

112'  Georgijević pravi faul u napadu.

110' Žuti karton za Symanskog.

108' Mantalos nakon duge akcije šutira preko gola Veleža!

106'   Počeo je drugo produžetak. Sretno Rođeni!

105' Kraj prvog produžetka, tri minute nadoknade

104'  Ansfarifad je bio u ofsajdu.

102' Sada je i Ovčina požutio.

101'  Žuti karton za Shakova koji je faulom zustavio opasnu kontru Rođenih.

99' AEK nastavlja sa napadima

97' Brandao je odmah požutio po ulasku u igru.

95'Brandao i Osmić idu u igru umjesto Istića i Ćosića.

92' Ansarifad je pobjegao Veležovoj odbrani, ali se spetljao u odsudnom trenutku.

90'  Počeo je prvi produžetak!

90' Kraj. Idemo u produžetke

90' Velika nesreća. Ovo je rezultat koji nas vodi u produžetke.

90'  GOL.

90' Novi korner za AEK.

90' Bogdanović hvata još jednu loptu pred svojim golom. Još su ostale tri minute.

90' Dario u posljednji čas interveniše ispred Ansfarifada.

90' Opasan udarac Bakakisa ide pravo u ruke Bogdanovića! Do kraja je ostalo pet minuta. Velež je blizu čuda.

90' Opasni Albanis šutira preko gola Veleža iz odlične pozicije!

87' Zvonić mijenja Radovca.

84' Opasan udarac Arauja ide pored gola Veleža. Veliki pritisak Grka.

83Žuti karton za Cvijanovića.

81' Upravo će Lopes vani, umjesto njega u igru ide Albanis.

80' Dario je napravio grešku i loptu poklonio Garciji koji nije mnogo razmišljao i šutira je, ali preko gola! Puno sreće za Velež.

76' Mantalos je pogodio mrežu Veleža, ali od gola neće biti ništa jer je bio ofsajd.

73' Cvijanović i Georgijević idu u igru umjesto Zajmovića i Anđušića.

70' Kakva prilika za Velež! Sjajan prodor Anđušića koji je bio nesebičan i uposlio je Ćosića, a ovaj jako šutira pored gola!

66' Le Tallec glavom nakon kornera šutira visoko preko gola Rođenih.

64' Ansarifad ide u igru umjesto Tankovića kod domaćih, a kod Veleža Vehabović mijenja Pršeša.

60' - Pola sata je do kraja. AEK djeluje nemoćno, a Velež igra hrabro i disciplinovano.

59'Anđušić iz slobodnjaka sa 20-ak metara pogađa samo živi zid! Šeteta za Velež!

57'  Tempo napada AEK-a je znatno opao, što Veležu ide u prilog.

56' Žuti karton za Ćosića.

52' Udarac Zajmovića ide pravo u ruke golmana AEK-a!

51' Sjajan prodor Anđušića nakon čega je šutirao, ali od blok lopta ide u korner!

47' Žuti karton za Mitaja kod domaćih.

46' Počeo je drugi dio igre i u Atini! Izmjena nije bilo.

Kraj prvog poluvremena

45' Gotovo je prvo poluvrijeme i u Atini.

44' Opasan udarac Anđušića sa 20-ak metara, lopta je prohujala pored gola Grka!
36' - Uzvratio je Velež u narednom napadu! Zajmović je bio sam na petercu, ali njegov udarac brani Stanković. Kakva šansa!

34' - Kolosalna šansa za AEK! Tanković je dobro probio po lijevoj strani i proigrao Aruja koji je šutirao iz okreta, ali lopta je prohujala pored gola.

31' - Pršeš je šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali lopta je otišla pored gola. Velež je u najmanju ruku ravnopravan rival s grčkim timom. Žuti karton za Zajmovića.

29' Biće opasan udarac za Velež sa nekih 18 metara.

FACE TV se izvinjava zbog tehničkih problema koja su se desila. Nije do nas! Nadamo se da razumijete.

26' Mali prekid kako bi se igrači jednog i drugog tima malo osvježili.

25'  Araujo glavom testira Bogdanovića, golman Veleža hvata tu loptu.

20' - Velež je izdržao da u prvih 20 minuta ne primi gol što je bio i prvobitni plan i želja trenera Rođenih Feđe Dudića. Igra, koja za sada obećava.

15' Bogdanović se sada ponovo istakao, ovaj put nakon opasnog udarca Garcije

14 'Velež uzvraća i to kako! Ćosić je izdržao na nogama nakon jednog prodora i opasno šutirao, ali brani to Stanković!

11' Grci prvi prijete. Udarac Arauja ide pravo u ruke Bogdanovića.

7'  Blaga terenska inicijativa Grka, no ništa više od toga.

4' Čvrsta igra u uvodnim minutama u Atini. Velež se nije prepao domaćina.

1' - A počeo je susret i u Atini!

19:50 - Oko 20-ak pristalica Rođenih stigli su u Grčku, a najvatreniji navijači mostarskog kluba, popularni Red Army, transparentom na ulicama grčke prijestolnice pružili su podršku svojim igračima.

"Sad kreni ti hrabro, bori se", napisali su na paroli navijači Veleža.

19:45 - Glavni sudija meča je Škot Kevin Clancy, a pomoćnici su mu njegovi sunarodnjaci David McGeachie i Sean Carr. Četvrti sudija je Steven McLean, također iz Škotske.

19:40 - Tokom sedmice nogometaši Veleža radili su na otklanjanju grešaka iz prvog meča.

Prije svega, to su bili defanzivni propusti kod prekida, te brža tranzicija po osvojenoj lopti. Svoju šansu tražit će i u nešto sporijoj odbrani grčkog tima, koji je prema Dudićevom mišljenju pod ogromnim pritiskom i neće birati sredstva da dođe do pobjede i prolaza.

19:35 - Rođeni su prije sedam dana na Grbavici slavili rezultatom 2:1 i imaju se pravo nadati prolasku dalje.

"Realno, AEK je mislio da će imati lak zadatak, ali sada će morati ganjati zaostatak iz prvog meča. Znamo dobro grčki mentalitet i morat ćemo izdržati njihove napade. Ključno je ne primiti gol u prvih 20 minuta, a ako ga zabijemo imamo velike šanse za prolazak dalje", rekao je trener Veleža Feđa Dudić.

19:20 - Stigli su i sastavi timova. Domaći će krenuti ofanzivno u sistemu 4-3-3, dok je trener Veleža Feđa Dudić na klupi ostavio jedanog od najboljih igrača - Brazilca Brandaa.

U sastav se vratio i oporavljeni Samir Radovac, dok su Denis Zvonić i Obren Cvijanović na klupi za rezervne igrače.

AEK: Stanković, Bakakis, Vranješ, Tzavellas, Mitaj, Mantalos, Le Tallec, Szymanski, Garcia, Araujo, Tanković.

Velež: Bogdanović, Ovčina, Isić, Zeljković, Dario, Hasanović, Radovac, Ćosić, Pršeš, Anđušić, Zajmović.