5.5 C
25.04.2024

Nevjerovatan rezultat: Atalanta priredila Torinu jedno od najvećih poniženja u historiji

U 21. kolu italijanske Serije A, Atalanta je kao gost sa nevjerovatnih 0:7 pobijedila Torino.

Tim uz Bergama je poveo golom Iličića u 17. minuti, a na 0:2 je povisio Gosens u 29. Pitanje pobjednika riješeno je u sudijskoj nadokandi kada je Zapata poslije dosuđenog penala bio siguran za 0:3.

U nastavku potpuni potop Granate, koja je doživjela jedno od najvećih poniženja u bogatoj historiji.

Prvo je Iličić u 53. minuti sa centra iz slobodnog udarca iznenadio istrčalog Sirigua za 0:4, a već u narednom napadu sjajni Slovenac je kompletirao hat-trick za 0:5.

U finišu još dva gola. Muriel je iz novog penala povisio na 0:6 u 86. minuti, a isti igrač je dvije minute kasnije zaključio meč novim pogotkom za nevjerovatnih 0:7.