20.5 C
29.03.2024

Danka se budi: Savladala aktuelu šampionku za 1/4 finale turnira u Taškentu

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Taškentu, pobjedom nad Ruskinjom Margitom Gasparjan, prošlogodišnjom pobjednicom turnira u Uzbekistanu – 7:5, 6:4 nakon sat i 50 minuta igre.

Danka je trenutno 120. na WTA listi i napravila je iznenađenje savladavši rivalku koja je bolje plasirana 65 mjesta.

Razmjena brejkova u prvom setu završila se srećno po 24-godišnju Novljanku, koja je gubila 3:1, a potom spasila dvije set lopte na servis rivalke, te vezala dva gema za 7:5.

Danka je kontrolisala stvari u drugom setu, iako je izgubila prvi gem na svoj servis. Povela je sa 5:2, dozvolila rivalki da vrati brejk i smanji na 5:4, ali je potom na servis protivnice iskoristila prvu meč loptu za jednu od najvećih pobjeda u posljednje vrijeme.

Ona je juče u 1/16 finala savladala Uzbekistanku Sabinu Šaripovu, što joj je bila prva pobjeda na WTA turu nakon više od godinu.

Najbolji plasman u karijeri Danka Kovinić je imala u februaru 2016, kada je bila 46, a nakon slabijih rezultata u posljedne vrijeme, izašla je iz prvih 100.

Pobjeda nad prošlogodišnjom šampionkom Taškenta je velika najava povratka.

Danka će u četvrtfinalu igrati sa pobjednicom duela između Rumunke Sorane Kirstee i Belgijanke Jsalin Bonaventur.

Turnir u Taškentu igra se za nagradni fond od 250 hiljada dolara.