11.6 C
29.03.2024

Norveškoj treće mjesto na Euru i direktan plasman na SP: Sagosen srušio rekord Lazarova

Rukometna reprezentacije Norveške osvojila je bronzanu medalju na EP nakon što je u susretu za treće mjesto savladala Sloveniju rezultatom 28:20. Osim medalje, Norvežane je ovaj trijumf direktno odveo na SP koje se održava 2021. godine.

Slovenija se dobro držala do sredine prvog poluvremena kada su Norvežani poveli sa 8:5, a na poluvrijeme su otišli vodstvom 12:9. Već na startu drugog dijela u 54. minuti, Norveška je povela sa +6 (15:9) i meč je praktično bio riješen. Do kraja su još i povećali vodstvo za krajnjih 28:20.

Magnus Joendal sa sedam, Kristian Bjornsen sa pet i Sander Sagosen sa četiri gola bili su najefikasniji kod Norveške. Sjajno je branio i Bergerud sa 13 uspješnih intervencija. U redovima Slovenije Dean Bombač je postigao pet golova, a Borut Mačkovšek se četiri puta upisao u listu strijelaca.

Sagosen je na ovome meču srušio rekord Kire Lazarova koji je na Euru 2012 godine postigao 61 gol, a norveški bombarder je ovaj šampionat okončao sa 65 golova.

Sutra se u finalu sastaju Hrvatska i Norveška, a meč se igra od 16.30 sati.