10 C
19.04.2024

Skroman učinak Muse u porazu Netsa od Lakersa, Lillardovih 47 poena uzalud protiv Mavsa

Držali su domaći u Barclays Centeru rezultatski priključak dobrim dijelom meča, ali u zadnjoj četvrtini su gosti iz Kalifornije jednostavno stisnuli gas. Lakersi su u jednom trenutku imali i vodstvo veće od 20 poena razlike, da bi na koncu slavili trijumf rezultatom 113:128.

LeBron James je bio najbolji u pobjedničkom sastavu, upisao je 91. triple-učinak u karijeri (27 poena, 12 skokova, 10 asistencija). Strijelce Brooklyna predvodio je Kyrie Irving (20 poena), ali uz očajan procenat šuta (7-17).

Džanan Musa je dobio priliku u zadnje četiri minute utakmice. Za to vrijeme upisao je dva skoka i jednu asistenciju (šut 0-2).

Damian Lillard pružio je još jednu fenomenalnu partiju i postigao 47 poena, ali bilo je uzalud. Portland je u svom Moda Centeru poražen od Dallasa, 125:133. Kod Mavsa je najbolji bio, naravno, Luka Dončić (27 poena).