3.8 C
26.04.2024

Bosanski div Juka srušio Celticse: Pogledajte sve poene, skokove i brutalne blokade Nurkića pobjedi Portlanda (VIDEO)k

Gosti su većim dijelom meča imali vodstvo, početkom zadnje četvrtine vodili sa dvocifrenom razlikom (74:64), Celticsi su tek nekoliko puta uspjevali prići na dva poena distance, ali ne i izbjeći poraz (peti uzastopni za Boston).

Jusuf Nurkić je ostvario dobru partiju. Za nešto više od 29 minuta na parketu bh. centar je zabilježio 16 poena, 6 skokova, 3 asistencije, 2 blokade i jednu ukradenu loptu.

Bh. centar nije imao previše lopti u napadu. Šutirao je 10 puta, pogodio je pet, ali je na kraju došao do učinka od 16 ubačenih poena.

Najefikasniji kod Blazersa bili su Damian Lillard (33 poena) i Maurice Harkless (17), a kod Celticsa Kyrie Irving (33).

Portland je trenutno četvrti na Zapadu sa omjerom 38-23, Boston je peti na Istoku sa 37-25.