3.8 C
Sarajevo
26.04.2024

Jusuf Nurkić pružio fantastičnu partiju, Blazersi poklekli u zadnjim minutama protiv Spursa

Utakmica je bila uglavnom rezultatski tijesna, ali nakon što su domaći Spursi poveli sa 100:92 na minut i po prije kraja, postalo je jasno koja ekipa će napustiti AT&T Center u Teksasu kao pobjednik.

No, bh. košarkaš je bio zaista izvrstan. Za nešto više od 33 minute u igri Nurkić je upisao 24 poena, 16 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte i blokadu.

Sem njega, sjajan kod Portland bio je i Damian Lillard (34 poena, 6 skokova), dok su San Antonio do trijumfa predvodio DeMar DeRozan (21 poen, 8 skokova).

- OGLAS -

Zahuktalim Spursima ovo je osma pobjeda zaredom, dok je na ovom meču Blazerse zadesila veoma loša vijest, s obzirom da se povrijedio CJ McCollum.

Trail Blazersi su trenutno četvrti na Zapadu sa omjerom 42-27, Spursi su šesti u istoj konferenciji sa skorom 41-29.