5 C
25.04.2024

Leeds pobijedio Crystal Palace na Elland Roadu, Patrick Bamford postigao 100. gol u karijeri

Leeds je na svom Elland Roadu pobijedio Crystal Palace rezultatom 2:0, a ovaj meč obilježio je i 100. pogodak u karijeri Patricka Bamforda.

Jack Harrison je već u trećoj minuti doveo Leeds u prednost od 1:0. Tim Marcela Bielse kontrolisao je utakmicu u prvom poluvremenu, a jedinu pravu priliku još je imao Bamford.

Bamford je udvostručio prednost domaćih u 52. minuti. Ovo je bio njegov 100. pogodak u karijeri (21 postigao za MK Donse, 8 za Derby, 33 za Middlesbrough i 38 za Leeds).

Pobjeda Leedsa mogla je biti i ubjedljivija da su pogodili Stuart Dallas u 72. i Harrison u 84. minuti, tako da se do kraja utakmice rezultat nije mijenjao.