17.7 C
29.03.2024

Thomas Tuchel ostvario prvu pobjedu kao menadžer Chelseaja

Fudbaleri Chelseaja vratili su se na pobjedničke staze u Premier ligi pobjedom nad Burnleyem rezultatom 2:0.

Novi trener Plavaca Thomas Tuchel upisao je prvu pobjedu u engleskom fudbalu, nakon što je prije prošlog kola zamijenio Franka Lamparda na klupi Chelseaja.

Pobjedu su mu danas donijeli bekovi. Napadao je Chelsea, ponovo nije blistao Timo Werner koji je promašivao svašta, a u 40. minuti Cesar Azpilicueta je pogodio na asistenciju Calluma Hudson-Odoija. To je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Chelsea nastavio kontrolisati igru i imao je nekoliko solidnih prilika, do 84. minute kada su riješene sve brige.

Loptu je poslao u kazneni prostor Christian Pulišić, a fantastičan potez izveo je Marcos Alonso i loptu zakucao od prečku gola Nicka Popea. Ostalo je 2:0 tako da su Plavci slavili i vratili se u trku za visok plasman.