3.8 C
19.04.2024

City rutinski do bodova protiv Newcastlea, minimalna pobjeda Evertona za drugo mjesto na tabeli PL

Manchester City je na domaćem terenu očekivano savladao Newcastle rezultatom 2:0.

Građani su poveli u 14. minutu nakon što je Ilkay Gundogan golom krunisao lijepu akciju De Bruynea i Sterlinga koji je dodao Nijemcu nakon minijature unutar kaznenog prostora Svraka.

Imao je City do kraja poluvremena još dve prilike kada se svojim intervencijama istakao Darlouw, da bi u 55. minutu bio nemoćan poslije preciznog udarca Ferrana Torresa.

Nekoliko minuta kasnije Bernardo Silva je pogodio stativu, a do kraja meča promjene rezultata nije bilo iako je i Aguero propustio jednu šansu.

Mnogo više muka imao je Everton koji je na kraju kao gost ipak savladao Sheffield United minimalnim rezultatom.

Propustile su Oštrice dvije dobre prilike u prvom poluvremenu, ali je kazna uslijedila u 80. minutu kada se Gylfi Sigurdsson lijepo snašao u kaznenom prostoru i preciznim udarcem savladao Ramsdalea.

Upravo je taj detalj odlučio pobjednika te je Everton nakon nekompletnog 15. kola drugi na tabeli Premier lige.