11.6 C
29.03.2024

Atletico Madrid nastavio gaziti ka naslovu prvaka Španije: Llorente i Correa za trijumf nad Granadom

Nakon remija u prošlom kolu sa Celtom iz Viga, Atletico Madrid se brzo vratio na pobjednički kolosijek i nastavio je gaziti ka osvajanju naslova prvaka Španije.

Danas su Jorgandžije u 23. kolu La Lige gostovale Granadi, koju su savladali sa 1:2 i upisali nova tri boda.

U prvom dijelu utakmice nije bilo golova, a Atletico u vodstvo dolazi u 63. minuti preko Llorentea. Samo nakon tri minute Granada uzvraća udarac i preko Herrere stiže do poravnanja, ali heroj Simeonoevog tima u finišu postaje Angel Correa.

Correa je u 75. minuti pogodio na asistenciju Llorentea i postavio konačnih 1:2.

Sada je Atletico na +8 u odnosu na drugoplasirani Real, od kojeg ima i utakmicu manj. Granada je ostala osmoplasirana sa 30 bodova.