7 C
23.04.2024

Nurkićev double-double nedovoljan za pobjedu

Gosti iz Kalifornije većim dijelom drugog poluvremena imali su blagu prednost, da bi se odlijepili na veću distancu krajem treće četvrtine, serijom 16-0. Početkom zadnje dionice imali su i vodstvo od 20 poena (97:77) te su Trail Blazersi do samog završetka tek ublažili poraz.

Prišli su u zadnjim minutama na 102:99, ali je LeBron James zatim pogodio bacanja i gosti više nisu ostavili dilemu o pobjedniku.

Sigurno da za lošu partiju ekipe Trail Blazersa, koja je tako prekinula pobjednički niz (tri zaredom do ovog susreta) nije kriv Jusuf Nurkić, koji je imao dobar nastup (pogotovo u zadnjoj četvrtini) i ostvario novi double-double učinak (14 poena, 13 skokova, 2 asistencije, 2 blokade).

Odlični su bili također Damian Lillard i CJ McCollum (po 30 poena), ali ostatak ekipe Portlanda je podbacio.

Lakerse je do trijumfa vodio LeBron James (28 poena, 7 asistencija, 5 skokova), više nego pristojnu izvedbu pružio je i veteran Rajon Rondo (17 poena, 10 skokova, 7 asistencija).