10.5 C
Sarajevo
19.04.2024

Drže najbolji omjer u NBA: Jazzeri na šest minuta “ugasili” Heat za sedmi uzastopni trijumf

Utah Jazz i dalje drži najbolji omjer u NBA ligi (22-5). U Salt Lake City-u kapitulirao je i prošlosezonski prvak Istoka Miami Heat, 112:94.

Ključni trenutak meča desio se u prvih šest minuta treće četvrtine. Jazzeri su jednostavno “ugasili” goste, koji nisu ni poena postigli u tom periodu, da bi pobjegli na osjetnije vodstvo (63:42) koje nisu više ispuštali do kraja susreta.

Sedma uzastopna pobjeda Utah Jazza ostvarena je uz dobru partiju Donovana Mitchella (26 poena) i Bojana Bogdanovića (19), kod Miamija je najefikasniji bio Kendrick Nunn (23).

Kevin Durant je odigrao svoju prvu utakmicu u gostima kod bivše ekipe Golden Statea od prelaska u Brooklyn. I slavio trijumf, 117:134.