16 C
16.04.2024

(UŽIVO) – Bosna i Hercegovina poražena protiv Grčke, plasman na Evropsko je samo san.. (FOTO + VIDEO)

Poštovani čitatelji portala Face.ba, hvala što ste pratili tekstualni prijenos utakmice na našem portalu.

Bosna i Hercegovina poražena protiv Grčke, plasman na Evropsko je samo san..

90+1’  Igrat će se još četiri minute.

88’ GOOOOL! Autogol Kovačevića nakon velike smušenosti u odbrani.

83’ Masouras ponovo pokušava, sada glavom, ali i dalje nema promjene rezultata.

73’ Još jedna stativa za Grčku nakon dalekometnog udarca.

70’ Naši momci su počeli igrati. Pritisak Grčke se smanjio, a nama je gol neophodan ukoliko planiramo ići na Evropsko prvenstvu u fudbalu.

63’ Ulazi Duljević, a izlazi Sarić.

60’ Stativa za Grčku.. Naša odbrana je djelovala usporeno, lopta došla do igrača Grčke na desnoj strani koji je bio sam, ali na svu sreću ne toliko precizan..

59’ Grci sada imaju inicijativu i veliku želju da postignu drugi gol na utakmici.

57’ Velika šansa za Grčku, Kovačević je izgubio loptu na sredini terena, reprezentativac Grčke krenuo sam prema Šehiću, ali ovaj sjajno brani…

53’ Jedan od grčkih fudbalera je šutirao preko gola Ibrahima Šehića.

52’ Grčka je imala priliku za kontranapad, ali je naša odbrana to brzo neutralisovala.

46’ Jajalo je zamijenio Cimirota.

45’ Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Zmajevi!

Očekuje nas početak drugog poluvremena!

Pogledajte ludnicu na tribinama nakon izjednačujućeg gola Zmajeva (VIDEO)

– Poluvrijeme. Grčka – BiH 1:1.

45’ Stafylidis je sada pokušao sa velike udaljenosti, lopta ide malo pored našeg gola.

39’ Dalekometan pokušaj Pavlidisa Šehić krajnjim naporom izbija u korner, prvi za Grke.

35’ GOOOOL! Gojak je pogodio nakon fantastične asistencije Kolašinca!

34’ Grci su opet bili u prilici da postignu gol. Imaju dosta prostora…

32’ Žuti karton za Cimirota nakon prekršaja na sredini terena.

30’ Grčka je povela. Pavlidis je pogodio nakon lijepe akcije domaćih.

28’ Utakmica i dalje dosta spora i bez većih šansi osim one koju je imala BiH u 13. minuti.

25’ Grčka je imala slobodan udarac iz dobre pozicije, ali je sviran faul u šesnaestercu te će biti lopta za BiH.

Pjesmom do pobjede u Grčkoj: “Bosna je dio života mog” se uz bubanj čuje na stadionu (VIDEO)

20’ Faul nad Hajrovićem na sredini terena.

16’ Šehić izlijeće sa svog gola i tako presjeca opasnu kontru domaćih. Sjajna intervencija našeg golmana.

Iako ih nema puno, oni pjevaju svim srcem i navijaju kao jedan: Pogledajte navijače BiH u Atini (VIDEO)

13’ Velika šansa za BiH! Nekoliko udaraca prema golu Grčke, Kvržić, Gojak ali je golman Grčke na kraju intervenisao i spasio gol..

10’ I dalje ništa vrijedno naše pažnje se nije dogodilo na terenu..

Ovako je ispraćena himna BiH u Grčkoj: Pogledajte kako najbolji navijači pjevaju u jedan glas (VIDEO)

5’ Za sada nema većih uzbuđenja na stadionu OAKA, na kojem se nalazi svega par hiljada gledalaca.

Pogledajte kako su najvatreniji navijači BiH dočekali Zmajeve prije samog početka utakmice (VIDEO)

1’ Utakmica je počela!

20:43 – U ovim trenucima se intoniraju himne dvije reprezentacije.

20:29 – Glavni sudija meča je njemački arbitar Felix Zwayer, a asistirat će mu sunarodnjaci Thorsten Schiffner i Marco Achmuller.

20:27 – Jedinu pobjedu nad Grcima ubilježili smo 22. marta 2013. godine u Zenici u susretu kvalifikacija za SP 2014, kada smo slavili sa 3:1. U gostima, četiri puta smo igrali u Grčkoj i imamo skor od dva remija i dva poraza.

20:20 – Stadion je i dalje poprilično prazan, očekuje se oko 400 navijača BiH u Atini.

Naši navijači su spremni za večerašnji duel:

face.ba /

Snimak napravljen prije nekoliko trenutaka:

BiH će protiv Grčke u utorak od 20,45 sati u Atini igrati susret osmog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2020 .

Ovo će biti 11. susret između naše reprezentacije i Grčke. U dosadašnjih 10 međusobnih duela, Grčka ima četiri pobjede, pet puta su utakmice okonačne bez pobjednika, a BiH je ostvarila samo jedan trijumf 2013. godine u Zenici (3:1).

Robert Prosinečki, selektor naše A selekcije, odabrao je početnu postavu za večerašnji susret protiv Grčke.

Za BiH će igrati Šehić, Kvržić, Bičakčić, Kovačević, Kolašinac, Pjanić, Cimirot, Sarić, Gojak, Hajrović i Hodžić.

Duel osmog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2020 igra se od 20,45 sati u Atini.