3.8 C
Sarajevo
19.04.2024

(UŽIVO) Tekstualni prijenos utakmice Finska – BiH: Finska slavila protiv BiH (FOTO+VIDEO)

Hvala Vam što ste pratiti tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za EP na našem portalu.

Kraj utakmice. Finska – BiH 2:0!

86’ Žuti karton za Višću.

- OGLAS -

83’ Naši momci napadaju, traže prostor..

80’ Sve manje vremena, BiH je pred novim porazom.

77’ Džeko propušta veliku priliku za BiH nakon udarca glavom.

70’ Prosinečki pravi prvu izmjenu. Bajić je zamijenio danas veoma lošeg Duljevića

68’ Kontra Finaca, tri na dva, na kraju je Pukki izašao ispred Šehića i lagano poentirao.

2:0 za Finsku!

63’ Nova izmjena u redovima Finske. Forsell izlazi, ulazi Lappalainen.

Pogledajte kako je Finska došla u vodstvo protiv BiH (VIDEO)

Pogledajte najbolju šansu za BiH koju nije iskoristio Duljević nakon sjajne akcije Zmajeva (VIDEO)

61’ Džeko imao veliku priliku ali je njegov udarac blokiran.

face.ba /

59’ Kiša je počela padati. Pred našim momcima je težak zadatak.

56’ Finska vodi protiv BiH 1:0.

53’ Nezgodna lopta se odbila prema golu BiH, srećom Šehić je intervenisao na vrijeme i spasio siguran gol.

51’ Najbolja prilika za BiH. Duljević šutirao, ali pored desne stative.

47’ Elvis Sarić u redovima reprezentacije BiH dobio žuti karton

46’ Počelo je drugo poluvrijeme!

Rezultat 0:0 na kraju prvog poluvremena.

45’ Novi korner iz kojeg se opet ništa nije desli. Kraj prvog poluvremena.

44’ Korner za BiH prvobitno s desne strane, a nakon njega izvodimo i s lijeve.

42’ Mirniji dio utakmice, bez prevelike agresivnosti i napadačke igre. Navijači BiH sa tribina traže pobjedu od Zmajeva.

38’ Raitala je zamijenio povrijeđenog Granlunda u redovima Finske.

37’ Bičakčić je centrirao sa desne strane, a Džeko glavom šutirao preko lijeve prečke golmana Finske reprezentacije.

face.ba /

36’ BiH napada, traži prostor, aktivni smo, ali tu i dalje nema konkretnih lopti.

31’ Duljević napravio višak, ali nije dobro centrirao loptu. Finska ima novi napad.

27’ Velika šansa za BiH. Duljević se našao u odličnoj poziciji sa lijeve strane gola, ali je šutirao preko gola.

25’ Panična rekacije odbrane BiH, ali Šehić dobro prati igru.

23’ Bešić je lijepo zamislio akciju Zmajeva, uputio loptu ka Bičakčiću koja je bila nešto brza te je ovaj nije mogao stići.

18’ Džeko je primio loptu, imao prostora, pokušao lijevo da progira samog Duljevića, ali Sarić nepotrebno zaustavlja loptu i ostajemo bez šanse da dođemo do gola.

16’ Prvu dobru šansu na meču vidjeli smo u 16. minuti. Nakon gužve u našem kaznenom prostoru lopta je došla do Skrabba koji je šutirao iz blizine, ali Šehić se nije dao prevariti.

16’ Korner za Finsku nakon kojeg domaći igrači šutiraju preko gola.

15’ Bešić je neoprezno startovao, ali nema javne opomene.

12’ Višća ponovo ubacuje s desne strane, no Hradecky reaguje ispred Duljevića, ali nastavljamo da kružimo oko gola Finske.

Pogledajte kako su navijači BiH u jednom glasu otpjevali himnu BiH (VIDEO)

9’ Korner za Finsku: Loše izveden, loptu će u igru vratiti Šehić.

7’ Dobar napad Finske, ali Šehić na slab udarac sigurno interveniše.

5’ Zmajevi imaju loptu u svojim nogama. Traže prostor u odbrani Finske.

4’ Višća sjajno centrirao sa desne strane, Džeko bio blizu lopte te udarcem lijevom nogom pogodio protivničkog fudbalera

3’ Bez značajnijih događanja na terenu. Odmjeravanje snaga na samom početku utakmice.

1’ Zmajevi imaju podršku s tribina od prve minute, kao i fudbaleri Finske.

Utakmica je počela, sretno Zmajevi!

18:00 – Čeka se početak utakmice. Domaći kreću prvi sa centra!

Formacija /

17:59 – Himna Finske!

17:58 – U ovim trenucima se intonira himna BiH!

face.ba /

Bh. reprezentaciju čeka zaista težak posao, pošto je Finska jako neugodna selekcija, posebno na domaćem terenu, a uz to naš selektor Prosinečki ne može da računa na nekoliko važnih igrača.

17:55 – Igrači oba tima izlaze na teren.

17:50 – Sve je spremno za početak. Manje od deset minuta je ostalo do duela Finska – BiH!

Pogledajte kako se navijači BiH zagrijavaju pred veliki meč:

Finska: Hradecky, Arajuuri, Granlund, Toivio, Kamara, Lod, Pukki, Sparv, Skrabb, Uronen, Forsell.

BiH: Šehić, Čivić, Bičakčić, Zukanović, Šunjić – Sarić, Cimirot, Bešić, – Duljević, Džeko, Višća.