2.7 C
26.04.2024

Guardiola nije imao milosti: City u fenomenalnom sastavu razbio Kitchee na debiju Sliškovića

U Hong Kongu danas je odigrana prijateljska utakmica između najpopularnijeg tamošnjeg kluba kojeg odnedavno vodi Blaž Slišković, Kitcheeja, te prvaka Engleske i vjerovatno ponajboljeg svjetskog tima, Manchester Cityja.

Pep Guardiola je odlučio izvesti gotovo najjači sastav na teren, pa zato i ne čudi ubjedljiva pobjeda Građana rezultatom 6:1.

Dovoljno je pogledati strijelce golova u prvom poluvremenu, pošto su po jedan pogodak postigli David Silva, Leroy Sane i Raheem Sterling.

U nastavku je još jedan gol za City dodao Sterling, a u finišu se u strijelce upisao i rezervista Nabil Touaizi. Utješni pogodak Kitchee je postigao pet minuta prije kraja, a zatim je konačnih 1:6 postavio Iker Pozo.

Koliko su Građani ozbiljno shvatili ovaj duel, možete zaključiti po početnom sastavu:

Bravo, Laporte, Stones, Walker, Angelino, Gundogan, B. Silva, D. Silva, De Bruyne, Sane i Sterling.