8 C
26.04.2024

Leicester nanio Liverpoolu treći uzastopni poraz

Liverpool je nastavio igrati u jako lošoj formi u Premiershipu, te je danas na King Power stadionu pretrpio treći vezani poraz u prvenstvu.

Bolja je od Redsa bila ekipa Leicestera sa 3:1, a sve ono bitno odigralo se u drugom poluvremenu.

Liverpool je u 67. minuti poveo preko Mohameda Salaha kojem je asistirao Roberto Firmino i činilo se da bi Kloppov tim konačno mogao do punog plijena.

Ipak, Lisice su u roku od samo šest minuta postigle tri gola Liverpoolu i na kraju slavile sa čak 3:1.

Prvi gol je postigao James Maddison u 79. minuti, a dva minuta poslije Jamie Vardy koristi nevjerovatan nesporazum Robertsona i Alissona, te je sam sa loptom neometan ušetao u gol gostiju.

Tačku na utakmicu u 85. minuti stavlja Harvey Barnes svojim golom za 3:1, a asistirao mu je Ndidi.

Leicester je sada na drugom mjestu sa 46 bodova, a iza sebe je ostavio Manchester United koji ima meč manje i bod manje, dok je Liverpool četvrti s 40 bodova.