10.5 C
24.04.2024

Fotografije i detalji koji su obilježili meč u Zenici: Podrška Nurkiću, majstorija Pjanića i crveni karton…

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom kolu grupe ”J” kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine večeras u Zenici je remizirala 2:2 protiv selekcije Grčke.

Reprezentacija BiH je povela već u 10. minuti golom Edina Višće. Samo pet minuta kasnije BiH je vodila sa 2:0 odličnim pogotkom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca.

Grčka je uspjela smanjiti na 2:1 golom Konstantinosa Fortounisa u 64. minuti iz penala.

Minut kasnije reprezentacija BiH je ostala sa igračem manje nakon što je Pjanić zaradio direktan crveni karton.

Selekcija Grčke je u 85. minuti izjednačila na 2:2 golom Dimitriosa Kolovosa, što je bio i konačan rezultat meča.

Prije početka utakmice, navijači BiH koji su prisustvovali na stadionu Bilino polje pružili su gromoglasnu podršku Jusufu Nurkiću koji je zadobio tešku povredu noge.

Trenutak za koji mnogi smatraju da je bio ključni večeras je i crveni karton Miralema Pjanića.