7.7 C
26.04.2024

Spars Realway slavio nakon drame u Domžalama, Slobodi nedovoljna čudesna partija Čampare

Spars Realway je u 17. kolu Druge ABA lige večeras gostovao Heliosu u Domžalama, gdje smo vidjeli pravu dramu.

Helios je dobio prvu dionicu sa 20:18, ali Sparsi se bude i do poluvremena rezultat okreću u svoju korist (36:40).

U nastavku smo gledali egal utakmicu do samog kraja, a u drami se bolje snašao naš tim i slaivo sa 77:80.

Sparse je do pobjede vodio Adin Vrabac s 21 poenom, dok je 16 dodao Branislav Đekić.

U drugom večerašnjem susretu gledali smo bh. derbi, a Široki je na Pecari nadigrao Slobodu i slavio sa 98:90 u jako efikasnoj utakmici.

Sjajno su raspoloženi bili Filip Kraljević i Mateo Drežnjak, koji su ubacili 28, odnosno 24 poena.

Kod Slobode je 31 poen imao Sani Čampara, koji je podijelio i devet asistencija u ovoj čudesnoj partiji, koja je na kraju bila nedovoljna Tuzlacima.

Sparsi su ostali posljednjeplasirani s omjerom 4-13, SLoboda je odmah ispred s pobjedom više, a Široki je na visokom 4. mjestu sa omjerom 10-7.