11.6 C
29.03.2024

Damir Džumhur savladao Jubanksa u prvom kolu Mastersa u Majamiju

Naš teniser je loše otvorio prvi set i odmah na startu duela pretrpio brejk. Amerikanac je i drugi Džumhurov servis osvojio bez problema i sa dva brejka završio prvi set 6:1.

Na otvaranju drugog seta, Džumhur je u prvom servis gemu spasio dvije vezane brejk lopte. Prve probleme na svoj početni udarac Jubanks je imao u šestom gemu kada spašava brejk prilike.

Naš teniser do oduzimanja protivničkog servisa i osvajanja drugog seta dolazi u desetom gemu, kada koristi brejk loptu i izjednačava rezultat.

U trećem setu oba tenisera su servis držala bez problema, tako da je pobjednik odlučen u taj brejku prvog seta.

Naš teniser je na 5:5 u taj brejku napravio odlučujući mini brejk i svojim servisom zazvršio meč.